Народження інтранету
Найперші версії веб-сайтів інтранету та домашніх сторінок почали з’являтися десь у 1990–1991 роках після того, як звичайні мережі Інтернет почали розвиватися.
Що ви маєте на увазі під інтранетом? І чим він відрізняється від Інтернету?
Інтранет — це класифікована мережа, яка забезпечує з’єднання між комп’ютерами/пристроями в обмеженій групі, яка доступна лише для одного співробітника або працівників.
Основний принцип розробки внутрішньої мережі мав надати організаціям платформу для легкого обміну даними між закритими групами співробітників. До цифрової ери інформація передавалася вручну за допомогою обміну друкованими документами, телефонного зв’язку та особистих зустрічей.
Після того, як організації запровадили комп’ютерні мережі, обмін інформацією пішов у цифровий спосіб, тобто працівники змогли використовувати електронну пошту або спільні папки для виконання тих самих завдань, але з більшою ефективністю та результативністю. Нарешті, впровадження Всесвітньої павутини дозволило багатьом компаніям розміщувати веб-сторінки всередині себе, що дозволяє обмінюватися інформацією набагато швидше та легше, ніж будь-коли раніше.
Основні інтранети
Найфундаментальніші версії інтранету містили лише внутрішні веб-сторінки компанії та використовувалися для зберігання загальних фактів і цифр організації та передачі інформації з головного офісу.
Це програмне забезпечення мало численні недоліки, оскільки вони не стимулювали співпрацю між працівниками та не мали належних елементів дизайну, щоб бути зручними для користувача. Вони складалися з єдиної сторінки компанії – загальної інформації про організацію.
Як ви могли собі уявити, через явну відсутність унікального вмісту персонал не залучався регулярно перевіряти мережу.
Intranet Genie – винахідливість внутрішньої мережі та початок прориву
У 1996 році компанія Frontier Technologies представила світові нове вдосконалене програмне забезпечення інтрамережі – рішення Intranet Genie. Внутрішня мережа була іншою, оскільки це була не просто домашня сторінка організації, а була спрямована на покращення участі співробітників і підвищення рівня знань, ніж усі попередні рішення. Genie представила програми для легкого обміну документами та повідомленнями, а також ефективніший дизайн для покращення спілкування та співпраці між працівниками.
Незважаючи на вдосконалення, це все ще не було досить зручним корпоративним програмним забезпеченням – його було важко налаштувати та мало неприємний дизайн UX. Оскільки воно складалося з серверного рішення та набору компонентів інтрамережі, встановлених на кожному окремому комп’ютері клієнта, програмне забезпечення було навіть не справжнім веб-сайтом, а скоріше клієнт-серверною програмою. Незважаючи на його недоліки, завдяки атрибутам програмного забезпечення Genie Intranet співробітники могли обмінюватися інформацією, файлами та навіть брати участь у доступних онлайн-обговореннях.
Leave a Comments