У нашій попередній сесії ми говорили про найкорисніші способи визначення того, які компоненти запалюють іскру у вашій аудиторії. Давайте продовжимо нашу історію, дізнавшись, як вибрати найбільш підходящі інструменти/віджети для інтеграції у вашу основну модель (продукт). Отже, давайте подивимося, як ми можемо створити «вау» продукт.
Коли ми збираємо нові думки та концепції, ми оцінюємо їх за допомогою економного визначення пріоритетів. Це реалістична, проста у створенні матриця 2×2 з двома осями – складності та цінності:
Цінність – який вплив на продукт додає певний компонент.
Складність – які навички та зусилля потрібні для додавання компонента
Ми починаємо з розробки Quick Wins — компонентів, які додають велику цінність і пропонують швидку інтеграцію.
Далі – великі ставки. Це якісні компоненти, які мають велику цінність, але їх реалізація потребує ресурсів.
Потім – завдання та функції, які не приносять великої цінності, але легко реалізуються. Вони можуть бути повністю реалізовані пізніше.
І, нарешті, Time Sinks – ці компоненти повертаються до списку пріоритетів і майже не потребують уваги.
Цінність кожного продукту конкретна, чітка та реалізована. Для нашої мети значення має компоненти, які:
1) Покращте аналітику конверсій пробної версії до платної (переміщення показників)
2) Дійте як приманка для нових потенційних клієнтів
Це компоненти, які є привабливими для нових користувачів під час процесу адаптації. Варто пам’ятати, що більшість користувачів припиняють роботу напередодні 2го дня реєстрації. Наприклад, 15% є гідним показником утримання протягом першого дня для бізнесу SaaS. 85% користувачів виходять на 2-й день. Вам потрібно подумати про надбудови та компоненти, які покращать рівень утримання нових користувачів.
3) Допоможіть утримати існуючих користувачів
Клієнтів, які підписалися на продукт, просять надати відгук про компоненти та функції, які зробили б продукт ще кращим. Ми не поспішаємо сліпо розпочинати процес розробки, не враховуючи важливі статистичні дані користувачів. Ми збираємо відповідну статистику для кожного компонента, включаючи кількість разів, коли користувачі запитували певну функцію/компонент. Після цього ми розробляємо найбільш затребувані компоненти.
4) Унікальний і надає додаткову цінність кінцевому продукту
З більш ніж 500 системами управління проектами виживання означає більше, ніж просто виробництво звичайних продуктів. Вкрай важливо створювати нові та унікальні продукти, які відповідають потребам користувачів.
Ці компоненти дають нам конкурентну перевагу, яка підіймає нас на сходинку вище, ніж наші конкуренти. Означає, що кінцевий продукт має бути невідтворюваним, унікальним і неможливим повторенням.
Критерії планування – прості, але складні, як покер
Для оцінки ідей ми використовуємо Planning Poker:
Перехід до групи
Ведучий приймає ідею, а група обговорює її вголос, щоб прийти до спільного знаменника та розуміння
Кожен гравець вимірює ідею за шкалою Фібоначчі та кладе картку зображенням донизу
Модератор з’являється та відкриває всі картки
Гравці, які набрали максимальну та мінімальну кількість очок, мають пояснити своє рішення
Команда будує приємне рішення
Нарешті ми прийшли до спільного знаменника, а потім перейшли до наступної ідеї
Методи визначення пріоритетів
Даніель Закаріас зібрав 20 методів ранжирування в колекцію та згрупував їх за двома властивостями: зовнішні/внутрішні та кількісні/якісні методи.
Модель Kano є чудовим прикладом зовнішньої кількісної техніки, коли ми надаємо користувачам форму зворотного зв’язку. Прикладом внутрішньої кількісної методики є Lean Пріоритизація, де вартість порівнюється з вартістю.
Розробка карт показників функцій
Оскільки підрахунок балів є трудомістким процесом, ми не оцінюємо всі компоненти. Ми складаємо картки показників лише для тих, хто виграв у Lean Prioritization.
Ми вимірюємо кожен компонент на основі шкали від 0 до 10. Процес супроводжується множенням виміряних значень на їхню вагу, щоб отримати остаточну числову оцінку, яка дозволяє нам провести значуще порівняння між функціями.
Ось деякі параметри, які слід включити до системи показників:
Цільові показники
Збільшує прибуток
Допомагає залучати нових клієнтів
Допомагає утримувати існуючих клієнтів
Цінність для користувачів
Стратегічна цінність – зараз це не корисно, але з часом може допомогти щось зробити
Чи можна вирішити проблему через наявні функції
Сильна інновація
У багатьох конкурентів це теж є
Це потрібно багатьом користувачам
Як часто це потрібно?
Час і вартість розробки
Час і вартість реалізації
Впевненість у своїй популярності
Очікується Кано
Бажаний Кано
Захоплююче для Кано – вау-ефект, значення для PR
Покращує код (полегшує перерозробку та підтримку)
Піратська метрика (AARRR)
Результати
Отже, де цей процес завершується?
Зменшився ступінь впливу інтуїції на процес прийняття рішень – тепер ми керуємося не інстинктом продукт-менеджера, а чіткими і відчутними критеріями оцінки.
«Поставити на місце» HiPPO (думка найбільш високооплачуваної людини). Бегемот – це думка людини з найбільшою зарплатою. Як правило, це начальник, який може використовувати свій авторитет для прийняття рішень.
Ми систематично нарощуємо стратегічні показники: починаємо рухатися в правильному напрямку, що веде нас до світлої мети. Ми забезпечуємо більшу цінність за одиницю часу для наших клієнтів. Наша мета – максимізація цінності. Ми хочемо, щоб наші клієнти отримували найважливіші та корисні функції. Команда розуміє, ЧОМУ ми робимо певні функції. Завдяки оцінці та критеріям легко пояснити всім допитливим колегам, чому ми взяли ту чи іншу функцію для розробки.
Другорядні ідеї приховані та знаходяться під радаром, але 80% ідей ніколи не будуть реалізовані. Оскільки ми скорочуємо часові витрати на догляд за відставаннями – тепер менеджер просто не бачить другорядних особливостей – вони від нього приховані.
А як ви обираєте функції для розробки?
Leave a Comments